Menu

Mercury Mountaineer – luksusowy samochód sportowo-użytkowy, produkowany przez Ford Motor Company i rozprowadzany przez dział sprzedaży Lincoln-Mercury. Jest przestylizowaną i lepiej wyposażoną wersją Forda Explorera. Z racji lepszego i droższego wykończenia cena Mountaineera była od ok. 1000-5000 USD większa niż cena Forda Explorera.

Pierwsza generacja

Gdy Ford Explorer drugiej generacji był już na rynku dwa lata, Mercury przedstawił Mountaineera. Nie różnił się zbytnio od swojego pierwowzoru, oferował tylko lepsze wyposażenie. Sprzedaż modelu nie spełniała oczekiwań firmy. W 1998 r., aby klienci mogli odróżnić Mountaineera od Explorera, przestylizowano nieco wygląd przedniej części auta. 4,0-litrowy, 205-konny silnik Cologne V6 wszedł do wyposażenia standardowego. Sprzedaż samochodu wzrosła, ale wciąż plasowała się poniżej bestsellerowego Explorera.

Druga generacja

W 2002 r. Ford wprowadził nowego Explorera, co pociągnęło za sobą modernizację Mountaineera. Oferowano jeszcze więcej luksusowych akcentów, niż w poprzedniej generacji: wykończenie z drewna czy odtwarzacz DVD dla pasażerów z tyłu. Sprzedaż bardzo wzrosła, a niektóre środki stylistyczne – chociażby grill – stały się charakterystyczne dla marki i do dziś są stosowane w nowych modelach Mercury.

Trzecia generacja

W 2006 r. Mountaineer został odświeżony. Osadzony jest na przeprojektowanej ramie, a wnętrze upodobniło się poziomem wykończenia do Lincoln Aviatora.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 565MF

Sugerowany akumulator 2: 665MF

Sugerowany akumulator 3: 9A65


Przeczytaj także: