Menu

Mazda BT-50 – samochód osobowy typu pickup produkowany przez koncern Mazda we współpracy z koncernem Ford Motor Company od 2006 roku w wyniku której pojazd jest bliźniaczym modelem Forda Ranger. Od 2011 roku produkowana jest druga generacja pojazdu.

Mazda BT-50 I produkowana była w latach 2006 – 2011. Pojazd zastąpił Mazdę B-2500. Samochód jest pierwszym użytkowym pojazdem marki wykorzystującym filozofię „Zoom-Zoom”, której celem jest zapewnienie kierowcy i pasażerom jak największej przyjemności z jazdy. Auto dostępne jest w trzech rodzajach nadwozia: Regular Cab (pojedyncza kabina), Freestyle Cab (z dodatkową przestrzenią za przednimi fotelami, do której dostęp umożliwiają niewielkie drzwi, otwierane przeciwnie do tylnych) i Double Cab (z pełnowymiarową tylną kanapą i drzwiami). Dodatkowo wersja Double Cab jest wyposażona w mocowania fotelików ISOFIX na tylnej kanapie. Drzwi wersji z podwójną kabiną otwierane są „pod wiatr”. Pojazd posiada napęd na tylną oś z dołączanym przednim napędem oraz blokadą mechanizmu różnicowego z ograniczonym poślizgiem. Kąt natarcia (wejścia) wynosi 32 stopnie, zejścia ? 27 stopni, prześwit ? 205 mm, a głębokość brodzenia ? 450 mm. Standardowo pojazd wyposażony jest w przednie i boczne poduszki powietrzne, ABS z EBD, napinacze przednich pasów bezpieczeństwa, klimatyzacja manualna, radio CD/MP3 ze zmieniarką płyt oraz elektryczne sterowanie szyb i elektryczne sterowanie lusterek. Opcjonalnie pojazd wyposażyć można w m.in. sprzęt audio z sześcioma głośnikami oraz ESP.

Mazda BT-50 II produkowana jest od 2011 roku. Auto zostało zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Sydney w 2010 roku. Pojazd został pozbawiony słupka B dlatego drzwi przednie otwierają się na zewnątrz ku przodowi, a tylne „pod wiatr”. Przód pojazdu otrzymał reflektory w kształcie rombu oraz masywną atrapę chłodnicy. W czerwcu 2011 roku zaprezentowano wersję Freestyle Cab. W lipcu 2015 roku zaprezentowano wersję po liftingu. Zmieniono m.in. przednie reflektory oraz atrapę wlotu powietrza, a także zmieniono optykę tylnych świateł zespolonych, kształt stopni na progach oraz wzbogacono ofertę o nowy wzór alufelg. Przy okazji modernizacji poddano silniki.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 627MF

Sugerowany akumulator 2: 727MF


Przeczytaj także: