Menu

Mercedes-Benz GLB to samochód osobowy typu crossover klasy średniej produkowany pod niemiecką marką Mercedes-Benz od 2019 roku.

GLB oznaczony kodem fabrycznym X247 to drugi podwyższany pojazd klasy średniej w ofercie Mercedesa. Uzupełnił on lukę pomiędzy nieznacznie większym i bliższym charakterowi SUV-a modelem GLC a kompaktowym crossoverem GLA. Światowa premiera tego nietypowego w skali rynku samochodu odbyła się oficjalnie we wrześniu 2019 roku na Frankfurt Auto Show.

Samochód utrzymano w stylistyce nawiązującej do innych modeli marki, ale i wzbogaconej oryginalnymi akcentami. Charakterystycznymi elementami jest kanciaste, pudełkowate nadwozie i podłużne tylne lampy. Kabina pasażerska została opracowana pod kątem maksymalizacji przestronności, przez co GLB oferuje wyraźnie większy bagażnik w porównaniu do GLC (560 litrów), a także umożliwia podróż dla nawet 7 pasażerów. Kokpit zapożyczono z kompaktowej rodziny nowych modeli Mercedesa, które zbudowano na platformie Klasy A.

Mercedes-Benz GLB oferowany jest zarówno z jednostkami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, poczynając od 1,33-litrowego silnika konstrukcji Renault. Samochód dostępny jest jedynie z automatyczną, ośmio lub siedmiobiegową przekładnią DCT. Sprzedaż GLB rozpoczęła się w Polsce we wrześniu 2019 roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w grudniu.


Sugerowany akumulator 1: DEKA INTIMIDATOR 9A48


Przeczytaj także: