Menu

Hyundai Palisade to samochód osobowy typu SUV klasy wyższej produkowany pod południowokoreańską marką Hyundai od 2018 roku.

Model Palisade powstał jako element przedstawionego w połowie planu ofensywy modelowej wśród samochodów typu crossover i SUV, zapowiadając przedstawienie w ciągu następujących miesięcy 8 nowych pojazdów.

Po prezentacji pierwszych oficjalnych informacji pod koniec listopada, Hyundai Palisade zadebiutował oficjalnie podczas wystawy samochodowych w Los Angeles. Samochód powstał na platformie współdzielonej z równolegle debiutującą, podobnej wielkości Kią Telluride, plasując się w ofercie jako sztandarowy, największy SUV w ofercie zastępujący model Grand Santa Fe.

Stylistyka pojazdu nawiązuje do mniejszych, przedstawionych w poprzedzającym roku modeli Kona i Santa Fe. Przód pojazdu otrzymał dzielone światła: światła do jazdy dziennej w technologii LED u góry, za to większe, połączone świetlistym łukiem światła mijania w niższym rzędzie. Pas przedni zdominował duży, kaskadowy wlot powietrza, z kolei nadwozie przyozdobiły liczne chromowane listwy widoczne m.in. przy szybach i lampach tylnych.

Kabina pasażerska umożliwia transport do 8 pasażerów w trzech rzędach siedzeń, a także wyposażono ją w liczne systemy bezpieczeństwa i udogodnienia dla podróżujących. Centralnym punktem deski rozdzielczej jest duży, 10,25-calowy ekran dotykowy umożliwiający dostęp do systemu multimedialnego, z kolei w tunelu środkowym zamiast tradycyjnej dźwigni zamontowano przełączniki zmiany trybów jazdy znane dotychczas tylko z modeli o napędzie elektrycznym.

W zależności od wersji auto wyposażone może być m.in. w 18-calowe alufelgi, system napędu na cztery koła HTRAC z czterema trybami pracy, 7 poduszek powietrznych, elektryczne sterowanie szyb, elektryczne sterowanie lusterek, wielofunkcyjną kierownicę, klimatyzację automatyczną, adaptacyjny tempomat, system BLIS, skórzaną tapicerkę oraz 10,25-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego i kamerę 360 stopni.


Sugerowany akumulator 1: DEKA INTIMIDATOR 9A94R


Przeczytaj także: