Menu

Saturn Vue – samochód z amerykańskiego snu

Saturn Vue to samochód, który został stworzony przez znany koncern General Motors. Złośliwi na temat modelu wypowiadają się w sposób oklepany – „lepiej późno niż wcale”. O jego wyglądzie można powiedzieć wiele złego i dobrego – wszystko zależy od gustu użytkownika. Tego samego jednak nie można stwierdzić o specyfikacji modelu – płyta podłogowa stworzona od samych podstaw, nowe zawieszenie, mocny silnik, automatyczna przekładnia – funkcje te pozytywnie wpływają na odczucia ogólne i „wybaczają” wizualne grzeszki.

Prawie podbity amerykański rynek

General Motors dołożyło wszelkich starań, aby stworzyć samochód typu SUV, który z powodzeniem odnalazłby się na rynku amerykańskim. Produkcją pojazdu zajęła się popularna marka Saturn, która już w przeszłości fantastycznie odnalazła się w kreacji aut dostawczych i terenowych. Firma zakładała, iż Saturn Vue chętnie podejmie wyzwanie i stanie naprzeciw takim modelom jak Honda CR-V, Toyota RAV4 czy Ford Escape. Sam samochód nie jest okazałym reprezentantem estetyzmu i nonszalancji – szczególnie jeśli chodzi o wcześniejsze modele. Niemniej jednak pomimo dość przestarzałego designu, Saturn Vue otrzymał innowacyjne nowinki. Stworzona od podstaw płyta podłogowa czy zupełnie świeże zawieszenie sprawiły, iż klienci docenili fakt, iż nie wolno oceniać książki jedynie po okładce.

O prawie podbitym rynku amerykańskim przez Satrun Vue mówi się przysłowiowo „pół żartem, pół serio”. Dlaczego? Otóż auto typu SUV pojawiło się na rynku daleko za konkurencją. Producenci innych marek dawno zapomnieli o tym, iż wydali tego rodzaju cztery kółka. W związku z tym Saturn Vue wypadł na tle konkurencji dość blado. Sami przedstawiciele General Motors odnieśli się do sytuacji żartobliwie – „Lepiej późno niż wcale” – Jill Lajdziak, wiceprezes GM znana jest ze specyficznego poczucia humoru.

Dostępny w dwóch wersjach

Saturn Vue na rynku pojawił się w dwóch wersjach – do wyboru z czterocylindrową jednostką 2.2 litra lub sześciocylindrowym silnikiem 3.0 litra. Model z czterocylindrowym silnikiem oferuje moc 143 KM. Saturn Vue w wersji z sześciocylindrową jednostką sprawia, iż jesteśmy pod wrażeniem. Do setki rozpędza się w czasie 8,4 sekundy (co na samochód typu SUV jest bardzo dobrym wynikiem). Moc mocniejszego silnika znajduje się na poziomie 181 KM. Smaczku dodaje automatyczna, pięciobiegowa przekładnia.

Pradawny wygląd z nowoczesnym wyposażeniem

Saturn Vue wygląda jak z innej, dawnej epoki. Niemniej jednak klienci doceniają nowinki, które znajdują się po stronie wyposażenia. Wśród atrakcyjnych funkcji znajduje się m.in. elektryczne wspomaganie kierownicy, odpowiedzialne za usprawnienie prowadzenia dużego auta. Samochód w takim wydanie i z różnorodnymi opcjami wydaje się bardziej poręczne. Przygoda z grupą czterech przyjaciół jest niezapomnianym przeżyciem. Pasjonaci czterech kółek oceniają Saturn Vue jako fantastyczną bestię, która dopasowuje się do zróżnicowanych nawierzchni i warunków atmosferycznych. W mieście model Vue może okazać się dość kłopotliwym samochodem, szczególnie jeśli chodzi o zaparkowanie w uliczkach pobudzonych aglomeracji. Na bezdrożach Saturn Vue odgrywa pierwszoplanową rolą ? nie ma sobie równych.

Akumulatory pasujące do Saturn Vue

Pasjonaci bezbrzeżnego horyzontu, który może zostać podbity przez Saturn Vue, upatrują wybranków również w wysokiej jakości akumulatorach. Do modelu stworzonego przez General Motors polecamy akumulatory również z podziałem na pojemność silnika. Akumulator Deka Ultimate 786MF to idealny towarzysz Saturn Vue 2,4L. Natomiast Deka Intimidator AGM 9A75DT sprawdzi się w modelu auta o pojemności 3,5LDo Saturn Vue, wydanych na rynek po 2008 roku, rekomendujemy akumulator 748MF Ultimate (odpowiedni dla silnika V6 3.5L) i 9A48 Intimidator (polecany do modelu V6 3.6L).

Po dokładnej weryfikacji i ocenie wyposażenia Saturn Vue, dochodzimy do wniosku, iż w kwestii specyfikacji ten okazuje się prawdziwym pogromcą ekstremalnych dróg!


Sugerowany akumulator 1: 786MF

Sugerowany akumulator 2: 9A75DT

Sugerowany akumulator 3: 748MF (2008 ->)

Sugerowany akumulator 4: 9A48 (2008 ->)


Przeczytaj także: