Menu

Pontiac Torrent – stylowa kompaktowość w najwyższej klasie

Pontiac Torrent to samochód kompaktowy typu crossover. Paradoksalnie kompaktowość umocniła jego pozycję na rynku, ponieważ swoim rozmiarem, w tej kategorii, okazał się największym modelem. Drugim autem, które zdobyło popularność w kwestii rozmiarów to Chevrolet Equinox. Nie wspominamy o nim bez powodu, ponieważ Torrent z modelem Equinox ma kilka wspólnych cech, np. układ napędowy rozłożony na przód i tył samochodu. Cecha ta zdecydowanie wpływa na komfort jazdy, nawet w ekstremalnych warunkach. Warto również wspomnieć o dużym rozstawie osi – wielka jazda kompaktowym Torrentem należy do przyjemnych i przede wszystkim bezpiecznych. Zgodnie z tradycją producenta, model uwielbiany jest także za odważny, ale również ponadczasowy styl.

Na przeprowadzkę, remont i dzień piknikowy

Jedną z naprawdę fantastycznych funkcji Torrenta jest możliwość dostosowania siedzeń do aktualnych potrzeb przewozowych. Otóż tylne siedzenie można przesuwać o ponad 20 cm w przód i w tył. W celu zmaksymalizowania przestrzeni pasażerskiej lub ładunkowej stosuje się opcję zależną od aktualnego stanu – dla dzieci siedzących na tylnej kanapie w foteliku samochodowym okaże się to dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla figlarnych i ruchliwych nóżek. Zarówno kanapę tylną, jak i przednie siedzenie pasażera można złożyć na płasko. Opcję tę stosuje się, aby pomieścić długie przedmioty np. drabinę, fotele, czy ścianki działowe. Oznacza to, że Pontiac Torrent może być nawet towarzyszem podczas remontów i przeprowadzek. Na pokładzie modelu znajduje się również panel z regulacją wysokości, który może pełnić funkcję półki, tylnej osłony bezpieczeństwa, a nawet stołu piknikowego!

Przemawia innowacja

W Torrencie dostępne są przednie poduszki powietrzne oraz hamulce z przeciwblokadą. Kontrola trakcji obecna jest w modelu z napędem na przednie koła. Przeciwblokujące hamulce to opcja charakterystyczna dla układu napędowego na cztery koła. W przypadku innowacji technologicznych aktualizacje w modelu z 2007 roku obejmują zmienione systemy audio z funkcją odtwarzania MP3 (w porównaniu do rocznika 2006) oraz radia satelitarnego. Standardową opcją dla wszystkich wersji wyposażenia jest Sabilak (system stabilności od firmy GM) wraz z monitorowaniem ciśnienia w oponach.

Wyrafinowana moc

Poczynając od rocznika 2007 pod maską Pontiaca Torrenta, znajdziesz potężny silnik V-6 o pojemności 3.4 litra. Dodając do tego 185 KM, osiągamy niezły wynik na drodze. Pontiac z 2008 roku ukrywa 3.6 litrowy silnik V-6 o podwójnej głowicy (znanej z modelu Cadillac CTS). W porównaniu do ubiegłorocznej wersji Torrent ’08 ma 264 koni mechanicznych. To potężny skok o prawie 80 punktów procentowych w porównaniu ze 185 KM z roku 2007. Rocznik 2009 zapowiedział dwie wersje Pontiaca, które już widzieliśmy. Standardowy Torrent ?08 ma 185 KM oraz silnik V-6 o pojemności 3.6 litra. Natomiast wersja GXP pozwala Pontiacowi wręcz błyszczeć – 264 KM i układ V-6 z 3.6 litra to fantastyczny towarzysz każdych warunków. Niezwykłe osiągi GXP 2009 (do osiągnięcia setki wystarczy 6.9 sekundy) i bezpieczny komfort to prawdziwy sukces producenta.

Rodzinna wszechstronność

Torrent to dobrze zorganizowany samochód, polecany szczególnie osobom poszukującym rodzinnej wszechstronności. Pomimo tego, że Pontiac nie oferuje trzeciego rzędu siedzeń, jest wyjątkowo pojemny. Komfortowy przejazd na tylnej kanapie zaliczą nawet osoby bardzo wysokie. Z innowacji – na pokładzie znalazła się klimatyzacja oraz standardowe radio. Ich obsługa jest niezwykle prosta – efektywne pokrętła w stylu obrotowym można obsługiwać bez patrzenia. To praktyczna cecha odczuwalna szczególnie podczas odbywanej podróży.

Jaki akumulator do Pontiac Torrent?

Za Torrentem wiele przejechanych dróg? Przyszedł więc czas na wymianę akumulatora. Dla roczników wydanych w latach 2007-2009 rekomendujemy wzmocniony model 647 MF Exact Fit (Silver) oraz akumulator 9A47 Intimidator typu AGM. Do pozostałych roczników Pontiac Torrent polecamy akumulator elektrolitowy 775MF Ultimate Silver Alloy oraz model 675 MF Original Equipment.


Sugerowany akumulator 1: 647MF (2007-2009)

Sugerowany akumulator 2: 9A47 (2007-2009)

Sugerowany akumulator 3: 675MF (przed 2007)

Sugerowany akumulator 4: 775MF (przed 2007)


Przeczytaj także: