Menu

Mazda CX-7 – pierwsze auto japońskiego producenta w dynamicznie rozwijającym się segmencie SUV-ów. Wprowadzony w USA do sprzedaży wiosną 2006 roku. Na rynku europejskim model ten pojawił się rok później.

Samochód mierzy 4,68 m długości, charakteryzuje się dynamiczną sylwetką, co podkreślają potężne błotniki, mocno pochylona szyba przednia, wznosząca się linia okien bocznych i dach opadający jak w coupé. Wnętrze jest urządzone w sportowym stylu, układem instrumentów pokładowych CX-7 przypomina Mazdę RX-8. Dzielona, składana tylna kanapa umożliwia stopniowe zwiększanie przestrzeni bagażowej aż do 1660 litrów. CX-7 jest oficjalnym następcą terenowego modelu Tribute.

W USA można go kupić z napędem na przednią oś lub stałym napędem na cztery koła – chociażby ze względu na mały prześwit oraz brak blokady mechanizmu różnicowego i reduktora zdecydowanie lepiej sprawdza się na bitych traktach.

W Polsce model CX-7 kupić wyłącznie z napędem na cztery koła i tylko w wersji z manualną, sześciobiegową skrzynią biegów. Zupełnie przyzwoite osiągi zapewnia wyposażony w turbosprężarkę czterocylindrowy silnik o pojemności 2,3 litra i mocy 260 KM, montowany również w Maździe 6 MPS.

Pod koniec 2009 roku przeprowadzono drobny facelifting modelu, jednocześnie wprowadzając do oferty wysokoprężny silnik o pojemności 2,2 l i mocy 173 KM, połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Żródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 735MF


Przeczytaj także: