Menu

Maserati Quattroporte, czyli sedan w luksusowym wydaniu

Maserati Quattroporte to samochód luksusowy – bez chwili wahania dodajemy – wprost nie można mu się oprzeć. Podbija wciąż rozrastające się europejskie autostrady. To właśnie one są największym sprzymierzeńcem modelu premium. Zadowala oczekiwania najbardziej wymagających klientów – kierowcy doceniają go za włoskie wyczucie stylu, prędkość i wysoką jakość wykonania.

Dwie twarze Maserati Quattroporte

Sam model Quattroporte przeszedł bardzo długą drogę. Okazał się wspaniałym rezultatem, połączeniem tego, co piękne, przestronne i luksusowe.

Historia modelu rozpoczyna się ponad 100 lat temu. Ścieżka, nie zawsze usłana przysłowiowymi różami, okazała się drogą w kierunku zupełnie nowego wymiaru. Model został okrzyknięty bezkonkurencyjnym hitem! Aby jeszcze bardziej podkreślić złożoność i indywidualizm każdego kierowcy, Maserati Quattroporte otrzymało dwie twarze. GranSport porywa eleganckich minimalistów i sportowe dusze. GranLusso natomiast podkreśla swój wyjątkowy charakter, jakość w wersji premium oraz komfort użytkowania.

Włoski styl i wdzięk

Maserati Quattroporte, jak sama nazwa modelu wskazuje, to auto w wydaniu „czterodrzwiowym”. Odzwierciedlająca sylwetkę pojazdu, przekłada się również na włoski styl i urok Maserati. Limuzyna w wydaniu sportowym należy do samochodów z klasy F. Zarówno konstrukcja, jak i wygląd modelu zadowala najbardziej wymagających wizualnych estetów.

Poczuj prędkość

Pod maską Quattroporte ukrył się nadzwyczajny silnik. Układ v o 6-8 cylindrach i pojemności 1996-4691 cm3 pozwala na uzyskanie porywających prędkości. Moc silnika oscyluje pomiędzy 202 a 390 KM. Maksymalna prędkość? Jest wręcz nie do okiełznania! Przy takich parametrach, Quattroporte może osiągnąć maksymalną prędkość od 252 do 310 km/h. Co więcej, model w ciągu zaledwie 5.1 ? 5.9 s przyspiesza do 100 km/h.

W zależności od wyboru wersji limuzyna z nadwoziem typu sedan może zaoferować napęd tylny lub na cztery koła. Osiągnięcie dużej prędkości, w ciągu zaledwie kilku sekund, to tylko namiastka bezpiecznego nieokiełznania Quattroporte. Model bowiem fantastycznie radzi sobie na długich dystansach, dlatego też wszystkie autostrady stoją przed autem otworem.

Inteligentne bezpieczeństwo

Nietrudno spostrzec, iż Maserati Quattroporte to dzika bestia, która na drodze zamienia się w pogromcę prędkości. Producent zadbał jednak o najwyższej jakości bezpieczeństwo – zarówno kierowca, jak i współpasażerowie muszą czuć się w nim komfortowo – to przecież limuzyna w oryginalnym wydaniu.

Samochód wykorzystuje czujniki, które odpowiedzialne są za monitorowanie aktualnej sytuacji na drodze (MSP – Maserati Stability Program). To jednak dopiero początek wykorzystania potencjału, a raczej inteligencji modelu. Na pokładzie pojazdu bowiem kryją się m.in. Highway Assist System (utrzymywanie auta na środku pasa) czy Lane Keeping Assist (w przypadku, gdy kierowca nieumyślnie zboczy z kursu, system zapewni mu odpowiednie wsparcie).

Zadbaj o bestię!

O Maserati Quattroporte można napisać wiele. Samo wnętrze auta kusi urokliwymi i subtelnymi detalami. Wspaniała jakość wykonania, włoski styl pasjonata został podkreślony fantastyczną specyfikacją. O silnik i jego „układy” należy dbać, dlatego też polecamy zatroszczyć się o bestię.

Akumulator Deka Intimidator AGM 9A48 lub Ultimate 748MF polecany jest do wersji Maserati z pojemnością silnika 4.2 litra (roczniki od 2004 do 2011). Natomiast do modeli wydanych w latach 2009 ? 201,3 z układem v o 8 cylindrach i pojemności 4.7 litra, rekomendujemy akumulator 9A49 oraz baterię 649MF.

Gotowy poskromić bestię? Daj się porwać wspaniałym emocjom!


Sugerowany akumulator 1: 748MF

Sugerowany akumulator 2: 9A48

Sugerowany akumulator 3: 649MF

Sugerowany akumulator 4: 9A49


Przeczytaj także: