Menu

Lincoln MKZ – luksusowy samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany przez koncern Ford Motor Company pod marką Lincoln od 2006 roku. Jest to zrestylizowana odmiana Lincolna Zephyr z roku 2005 roku, która nie była zgodna z nowymi zasadami nazewnictwa aut marki Lincoln.

Lincoln MKZ I został po raz pierwszy zaprezentowany pod nazwą Lincoln Zephyr podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku w 2004 roku. Produkcję modelu Zephyr rozpoczęto 1 sierpnia 2005 roku w meksykańskiej fabryce w Hermosillo. Jest to ekskluzywna odmiana Forda Five Hundred. Na rok 2010 przygotowano odświeżoną wersję modelu MKZ, która została zaprezentowana wiosną 2009 roku. Zmodernizowano wygląd nadwozia, układ zawieszenia oraz zastosowano nową 6-biegową automatyczną skrzynię biegów SelectShift. We wrześniu 2010 roku wprowadzono do sprzedaży wersję hybrydową (był to pierwszy przypadek w tym segmencie pojazdów, gdzie wersja z napędem hybrydowym oferowana była w cenie takiej samej jak bazowa wersja z silnikiem benzynowym).

Lincoln MKZ II w wersji koncepcyjnej został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Detroit na początku 2012 roku. Wersję produkcyjną pokazano podczas targów w Nowym Jorku w 2012 roku. Druga generacja modelu dzieli płytę podłogową z modelami Forda – Fusion i Mondeo.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 696RMF (I)

Sugerowany akumulator 2: 690MF (II)


Przeczytaj także: