Menu

Lexus NX – samochód osobowy segmentu crossoverów klasy średniej produkowany przez japoński koncern Toyota Motor Corporation pod luksusową marką Lexus od sierpnia 2014 roku. Pojazd zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie 20 kwietnia 2014 roku. W 2015 roku NX był najchętniej kupowanym modelem Lexusa w Polsce, oraz trzecim po Volvo XC60 oraz Audi Q5 co do popularności SUV-em klasy premium na naszym rynku.

Auto bazuje na prototypie zaprezentowanym podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie pod nazwą LF-NX. Lexus NX 200t jest pierwszym samochodem marki, wyposażonym w silnik z turbodoładowaniem. Czterocylindrowa, rzędowa jednostka 2.0 jest silnikiem o zmiennym cyklu pracy – podczas jazdy szosowej działa w oszczędnym cyklu Atkinsona, a w razie dużego zapotrzebowania na moc przechodzi do cyklu Otto. Lexus NX 300h napędzany jest jednostką hybrydową o łącznej mocy 197 KM. Napęd na cztery koła w wersji hybrydowej realizowany jest przez system E-Four z dodatkowym silnikiem elektrycznym dla kół tylnej osi. Stylistycznie pojazd nawiązuje wyglądem do obecnie produkowanych modeli marki. Posiada charakterystyczną dla marki atrapę chłodnicy oraz światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED umieszczone pod lampami głównymi w kształcie położonej litery „L”. Sprzedany w kwietniu 2016 roku we Włoszech Lexus NX 300h był milionowym samochodem o napędzie hybrydowym, dostarczonym przez firmę Lexus. W październiku 2016 r. na paryskim salonie samochodowym zaprezentowano wersję NX Sport, wyróżniającą się stylizacją podkreślającą dynamiczny charakter samochodu.

Standardowe wyposażenie pojazdu w wersji Elite obejmuje m.in. 17-calowe alufelgi, bezprzewodową ładowarkę do telefonu, gładzik ułatwiający sterowanie multimediami, akcelerometr, wyświetlacz HUD, monitor martwego pola, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu, układ przygotowujący do potencjalnej kolizji, aktywne zawieszenie z kilkoma trybami pracy oraz aktywny tempomat z funkcją zatrzymywania się i ruszania podczas jazdy w korku. Opcjonalnie pojazd wyposażyć można m.in. w pełni LEDowe reflektory, gładzik ułatwiający sterowanie multimediami i wyświetlacz head-up oraz napęd na obie osie.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 647MF (Benzyna)

Sugerowany akumulator 2: 9A47 (Benzyna i Hybryda)


Przeczytaj także: