Menu

Jeep Renegade – samochód osobowy typu SUV segmentu B marki Jeep opracowany we współpracy z włoskim koncernem FIAT, który jest właścicielem marki. Pojazd został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2014 roku. Bliźniaczym modelem samochodu jest Fiat 500X. Dzięki właściwościom terenowym i wyższym, niż u podobnej wielkości samochodów prześwicie Renegade’owi bliżej do SUV-a, aniżeli crossovera. To z kolei czyni go najmniejszym takim samochodem na rynku po Suzuki Jimny.

Nazwę Renegade po raz pierwszy użyto do nazwania wersji wyposażeniowej klasycznego modelu CJ-5 produkowanego w latach 1955 – 1983 oraz do dwu miejscowego konceptu z 2008 roku. Pojazd został zbudowany przy współpracy amerykańskich i włoskich inżynierów na bazie płyty podłogowej modelu Fiat 500L. Nadwozie wzorowano na modelu Wrangler, które otrzymało charakterystyczny przedni grill z siedmioma mniejszymi wlotami powietrza oraz okrągłe reflektory. Pojazd oferowany jest w 16 wersjach napędowych, w tym czterech silnikach benzynowych MultiAir, dwóch silnikach wysokoprężnych Multijet II oraz silnikiem przystosowanym do zasilania paliwami alternatywnymi. Silniki współpracują z dwoma ręcznymi skrzyniami biegów, zautomatyzowaną, dwusprzęgłową przekładnią DDCT i 9-biegową automatyczną skrzynia biegów. Do wyboru są dwa rodzaje napędu 4×4. W pierwszej opcji napęd tylnej osi jest dołączany elektronicznie wówczas gdy pogarszają się warunki trakcyjne. Drugi – Jeep Active Drive Low – pozwala zblokować napęd obu osi. Obie wersje napędu 4×4 wyposażone zostały w system Jeep Select Terrain, który pozwala wybrać tryby napędu optymalne dla takich nawierzchni jak śnieg, błoto, skały (tylko w wersji Trailhawk) czy kopny piach. Wnętrze pojazdu zostało wyposażone w m.in. 7-calowy wyświetlacz zastępujący analogową tablicę przyrządów.

Wyposażenie standardowe pojazdu obejmuje m.in. system multimedialny Unconnect z ekranem dotykowym o przekątnej 5 lub 6,5 cala wyposażony w Bluetooth, radio DAB i HD, USB oraz AUX, składaną tylną kanapę oraz oparcie fotela pasażera. Opcjonalnie samochód wyposażyć można m.in. dwa duże okna nazwane MySky wykonane z tworzyw lekkich, które po złożeniu mieszczą się w bagażniku[1], 16, 17 lub 18-calowe obręcze kół.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 548MF

Sugerowany akumulator 2: 648MF

Sugerowany akumulator 3: 748MF


Przeczytaj także: