Menu

Hyundai Equus znany na Bliskim Wschodzie jako Hyundai Centennial. Jest to wysokiej klasy auto luksusowe oraz model flagowy Hyundai Motor Company. Największe i najdroższe auto marki. Obecnie produkowana jest druga generacja modelu.

Hyundai Equus I to auto zbudowane dzięki współpracy Hyundai z Mitsubishi. Miało ono konkurować z Mercedesem i BMW. W 2003 roku auto przeszło facelifting.

Hyundai Equus II zadebiutował w marcu 2009 roku. W przeciwieństwie do swojego poprzednika posiada napęd na tylne koła, większe rozmiary oraz nowe silniki. Oparto go na nowej platformie i w całości opracowano przez koncern Hyundai. W aucie zamontowano nowoczesne systemy bezpieczeństwa m.in. pierwszy na świecie system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchów samochodów. W aucie zamontowano 9 poduszek powietrznych, system stabilizacji jazdy, elektroniczny hamulec postojowy, aktywne elektroniczne zagłówki, inteligentny tempomat, system napinania pasów. Opancerzona, najbardziej luksusowa i optymalna wersja auta używana jest przez prezydenta Korei Południowej. W 2016 roku pojawi się planowana trzecia generacja Equusa, która jednak zasili gamę nowej, luksusowej marki Hyundaia Genesis i otrzyma nazwę Genesis G90.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 649MF

Sugerowany akumulator 2: 9A49


Przeczytaj także: