Menu

GMC Canyon – młodszy brat Sierry

GMC Canyon to nowy, modny wymiar pick-upa. To pojazd, który zaskarbił sobie zainteresowanie wśród osób lubiących postawne, a co za tym idzie również bezpieczne samochody.

Na rynku od 2004 roku

GMC Canyon produkowany przez amerykański, znany i lubiany koncern General Motors, na rynku samochodowym, gości od 2004 roku. Wtedy to pojawiła się pierwsza generacja pojazdu. Od ponad 14 lat stylistyka samochodu nie przeszła rewolucyjnych zmian – jest ukłonem w kierunku ponadczasowej rozpoznawalności. Model Canyon to nietypowy amerykański samochód osobowy, przeznaczony również do przewozu różnej wielkości ładunków. Dostępny w wersji dwu- lub czterodrzwiowej zaznacza swoją obecność m.in. w filmach przygodowych, produkowanych w Dolinie Krzemowej.

Oczywiste nawiązania do starszego brata

Projektanci GMC Canyon wzorowali się na większym i starszym bracie – modelu Sierra. Nawiązania do poprzednika są widoczne gołym okiem. Stylistyka GMC Canyon jest potwierdzeniem ciekawego stwierdzenia, powielanego przez największych producentów – „Po co zmieniać coś, co jest po prostu dobre?”. W ten oto sposób do GMC Canyon przemycono potężny grill z trzema podwójnymi poprzecznymi listwami oraz niemal kwadratowe reflektory wykonane z diod LED. Producent zaoferował swoim klientom dodatkowy pakiet All-Terrain, w którego skład wchodzi udoskonalony grill, zawieszenie oraz 17 calowe felgi.

Bezpieczne i ekskluzywne wnętrze

Wnętrze GMC Canyon prezentuje niezwykłą estetykę wykonania. Tym razem pojazd nawiązuje do Chevroleta Silverado, czyli auta produkowanego przez ten sam koncern. Wygodne siedzenia wykończone skórzaną tapicerką, hotspot WiFi, system informacyjny z nawigacją oraz innowacyjne systemy bezpieczeństwa kuszą wymagających kierowców.

Co się kryje pod maską?

Zarówno stylistyka zewnętrzna, jak i wewnętrzna auta prezentuje oczywiste nawiązania do innych modeli – wspomnianym modelu Sierra i Chevrolet Silverado. Jednak w przypadku specyfikacji znajdującej się pod maską, GMC Canyon pozytywnie zaskakuje. Układ v o 4 cylindrach i pojemności 2.5 litra generuje moc na poziomie 193 KM. Dodatkowo powstała również wersja z układem V6 i pojemności 3.6 litra, która zapewnia moc na poziomie 302 KM. Sama moc przenoszona jest na oś tylną (dodatkowa opcja to AWD), dzięki czterobiegowej automatycznej lub pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Spełniający wysokie oczekiwania

Dla Klientów o naprawdę wysokich wymaganiach powstał szczególnie doposażony model. Jego ukryta zdolność i zarazem niezwykła zaleta to zdolność do holowania przyczepy ważącej ponad 3 tony. GMC Canyon chętnie potowarzyszy podróżnikom w ich niezapomnianych, grupowych wyjazdach. Model polecany jest dużym rodzinom i osobom, które uwielbiają spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Koncern skupił się na kierowcach i ich indywidualnych potrzebach, dlatego też zaproponował kilka różnych wersji zabudowy – model czterodrzwiowy i z wydłużoną kabiną.

Jaki akumulator pasuje do GMC Canyon?

GMC Canyon to samochód, który nawykł do pokonywania dalekich, wymagających tras. W związku z tym, to zupełnie normalne, że eksploatacyjna część samochodu, jaką jest akumulator, po pewnym czasie potrzebuje wymiany. My o tym wiemy, dlatego też do GMC Canyon polecamy akumulator elektrolitowy 786MF Ultimate (Silver Alloy)!


Sugerowany akumulator 1: 786MF


Przeczytaj także: