Menu

Ford E-Series – rodzina samochodów osobowych i dostawczych produkowanych przez firmę Ford od roku 1961, pokrewna z pickupami F-Series. Samochód powstawał czy też był przerabiany na wiele wersji specjalnych, m.in: ambulans, autobus, pojazd policyjny, wóz transmisyjny lub kamper.

Pierwsza generacja oparta została na modelu Falcon, miała za zadanie konkurować z wersją van samochodu Chevrolet Corvair. Do napędu dostępne były trzy jednostki R6, napęd przenoszony był poprzez 3-biegową skrzynię manualną na koła tylne. Produkcję tej wersji zakończono w 1967 roku.

Druga generacja sprzedawana była w latach 1968-1974. Zmienił się wygląd nadwozia, do gamy jednostek napędowych dołączył benzynowy motor V8. Kolejna generacja produkowana była do roku 1991. Dostępna była w wariancie z krótkim lub długim rozstawem osi (płyta podłogowa Ford VN body). Do silników dołączyły dwie jednostki wysokoprężne. Czwarta generacja sprzedawana jest od 1992 roku.

Źródło : Wikipedia.org

W sprawie doboru akumulatora do wcześniejszych roczników Econoline’a prosimy o indywidualny kontakt mailowy lub telefoniczny.


Sugerowany akumulator 1: 650MF (92-96)

Sugerowany akumulator 2: 565MF (97 ->)

Sugerowany akumulator 5: 9A65 (97 ->)


Przeczytaj także: