Menu

Dodge Journey – samochód osobowy typu crossover SUV produkowany przez amerykańską firmę Dodge od roku 2008. Dostępny jako 5-drzwiowy SUV. Następca modelu Caravan. Do napędu użyto silników R4 i V6. Moc przenoszona jest na oś przednią (opcjonalnie AWD) poprzez 4- lub 6-biegową automatyczną bądź 5- lub 6-biegową manualną skrzynię biegów.

Lifting

Pod koniec 2010 roku Journey podobnie jak reszta gamy modelowej Dodge’a przeszedł gruntowną modernizację polegającą na m.in. nowym wzorze grilla charakterystycznym dla innych nowych Dodge’ów, nowy zderzak, inny wzór tylnych świateł i klapy bagażnika oraz – najbardziej istotne zmiany – zupełnie nową kabinę pasażerską wraz z nową deską rozdzielczą.

Sprzedaż w Europie

Wraz z liftingiem zakończył się raptem 2-letni pobyt Journeya na europejskim rynku pod marką Dodge, która będzie powoli wycofywała się ze Starego Kontynentu podobnie jak Chrysler. Journey po modernizacji w ramach mariażu koncernu FIATa z Chryslerem będzie oferowany pod szyldem Fiata jako Fiat Freemont. Auto zadebiutowało na Geneva Motor Show 2011 i do sprzedaży trafi w maju 2011. Produkcja samochodu będzie się jednak odbywać równocześnie z amerykańską wersją w Meksyku.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 586MF

Sugerowany akumulator 2: 786MF


Przeczytaj także: