Menu

Chrysler Voyager jest autem typu minivan budowanym przez Chryslera w od 1988 roku wyłącznie jako model z krótkim rozstawem osi (SWB – short wheelbase), który był bliźniaczą wersją Plymoutha Voyagera.

Pomimo tego, że nie jest on już dostępny na rynku północnoamerykańskim, Chrysler kontynuuje dalej produkcję i sprzedaż aut pod tą marką na rynkach meksykańskim i europejskim.

Razem z innymi wersjami – odmianami tego auta, takimi jak Dodge CaravanChrysler Town and Country, Plymouth Voyager oraz Volkswagen Routan minivany Chryslera plasują się na 14-stej pozycji rankingu najlepiej sprzedających się marek na świecie ze sprzedanymi ponad 12 milionami pojazdów.

Europejska wersja Chrysler Voyagera została pierwszy raz pokazana w 1988 roku razem z identyczną wersją przeznaczoną na Amerykę Północną – Plymounth Voyagerem. Jedyną różnicą były tylne i przednie światła oraz grill. Poza tymi nieznacznymi różnicami europejska wersja Voyagera była sprzedawana z innymi silnikami, włączając Diesle, które są bardzo popularne w Europie. Inne były też wykończenia wnętrza i rodzaje tapicerki. Auta te były również dostępne z ręczną skrzynią biegów i hamulcem ręcznym w postaci dodatkowego pedału po lewej stronie.

Aktualne wersje europejskiego Voyagera są bardzo podobne do Chryslera Town & Country z 2008 roku. Jednak, mimo, że produkowane w Ontario, ciągle są wyposażane w silniki diesla. Od 2008 roku produkowane są tylko w wersji „długiej”, zarówno w Europie jak i w Ameryce.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 534MF

Sugerowany akumulator 2: 634MF

Sugerowany akumulator 3: 734MF


Przeczytaj także: