Menu

Buick Enclave – luksusowy, pełnowymiarowy crossover SUV produkowany od maja 2007 jako rocznik ’08 przez zakłady Buick należące do amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego General Motors. Buick Enclave, GMC Acadia, Chevrolet Traverse i Saturn Outlook dzielą ze sobą nową płytę podłogową GM Lambda. Enclave został po raz pierwszy zaprezentowany jako prototyp na 2006 North American International Auto Show, był to pierwszy ukazany projekt oparty na podwoziu Lambda. Model Enclave bazuje częściowo na rozwiązaniach techniczny z samochodu Buick Centieme zaprezentowanego na 2003 Detroit Auto Show.

Enclave zastąpił wszystkie produkowane do tej pory przez Buicka SUVy, opartego na nadwoziu typu minivan modelu Rendezvous, cięższego Rainiera jak i Terraza. Enclave zapewnia komfortowe warunki podróży dla sześciu pasażerów, maksymalnie może pomieścić osiem osób przy zamontowanym trzecim rzędzie siedzeń. Dostępny jest napęd przedni lub AWD.

Podobnie jak inne modele oparte na płycie podłogowej Lambda, Enclave napędzany jest przez 275-konny silnik High Feature V6 o pojemności 3,6 l. Napęd przenoszony jest poprzez sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów. Samochody oparte na platformie Lambda produkowane są w nowej fabryce GM, Delta Township Assembly, położonej blisko Lansing, produkcja rozpoczęła się 11 kwietnia 2007. Pierwsze egzemplarze trafiły do sieci dealerskiej pod koniec miesiąca. Ceny Enclave zaczynały się od 32.790 USD.

Początkowo poziom sprzedaży modelu Enclave utrzymywał się na wysokim pułapie, założono aby produkcja znacznie przewyższała zapotrzebowanie, zmusiło to kierownictwo GM do wprowadzenie trzeciej zmiany w Delta Township. Po zatwierdzeniu nowego kontraktu UAW, General Motors ogłosiło, że trzyzmianowy system pracy zostanie wycofany aby ograniczyć dostawy modeli Acadia i Enclave.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 9A48 (2008-2009)

Sugerowany akumulator 2: 648MF (2010-2011)

Sugerowany akumulator 3: 748MF (2010-2011)


Przeczytaj także: