Menu

Subaru Ascent to średniej wielkości crossover SUV marki Subaru . Jest to największy samochód produkowany pod marką Subaru. Siedmio- lub ośmioosobowy pasażerski SUV o konstrukcji opartej na aucie koncepcyjnym VIZIV-7 zadebiutował na LA Auto Show 28 listopada 2017 r. Ascent stał się dostępny w trzecim kwartale 2018 r.

Ascent został pierwotnie wprowadzony jako samochód koncepcyjny na nowojorskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym w 2017 roku w kwietniu, gdzie ogłoszono również, że Subaru będzie produkować pojazd w swojej fabryce w Lafayette, Indiana. Produkcja ma się rozpocząć na początku 2018 r. obok obecnego Subaru Impreza . Będzie to flagowy pojazd Subaru w Ameryce Północnej i zastąpi Subaru Tribeca (wcześniej B9 Tribeca), który został wycofany po roku modelowym 2014. Nazwa pochodzi od filmu Jupiter Ascending z 2015 roku.

W sierpniu 2018 roku Subaru wezwało do serwisów 293 pojazdy które miały wadliwe spoiny punktowe . Ze względu na złożoność rozwiązania tego problemu firma stwierdziła, że ​​zamiast tego zapewni właścicielom nowe pojazdy. Większość nadal znajdowała się w salonach dealerskich, sprzedano tylko dziewięć pojazdów. Jednak po fizycznej kontroli wszystkie 293 pojazdy zostały prawidłowo zespawane i dopuszczone do eksploatacji.

Ascent w wersji produkcyjnej jest średniej wielkości SUV-em którego głównym celem jest rywalizacja z innymi trzyrzędowymi SUV-ami średniej wielkości takimi jak Chevrolet Traverse , Dodge Durango , Ford Explorer , GMC Acadia , Honda Pilot , Hyundai Palisade , Kia Telluride , Mazda CX-9 , Nissan Pathfinder , Toyota Highlander i Volkswagen Atlas . Zupełnie nowy Ascent jest zbudowany na platformie Subaru Global Architecture (SGA), która wcześniej była podstawą tylko piątej generacji Subaru Impreza . Serce Ascenta to czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 2,4 litra, który wytwarza 260 KM (190 kW) oraz 376 Nm momentu obrotowego. Wszystkie modele Ascent będą wyposażone w napęd na wszystkie koła z „X-Mode” jako standardowym wyposażeniem, a także technologie wspomagania kierowcy Subaru EyeSight. Początkowa cena bazowa w USA wynosi od 31.995 USD, aż do 44.695 USD dla poziomu wykończenia Touring.

Po złożeniu obu rzędów tylnych siedzeń Ascent ma całkowitą pojemność ładunkową wynoszącą 86,5 stóp sześciennych (2,45 m3) i 153,5 stóp sześciennych (4,35 m3) całkowitej liczby pasażerów. Prześwit wynosi 8,7 cala (220 mm). W pojeździe znajduje się łącznie 19 uchwytów na kubki.

Ascent wprowadza również nowe technologie, które nie są obecnie dostępne w innych modelach Subaru , takie jak opcjonalne możliwości mobilnego Wi-Fi i standardowe technologie wspomagania kierowcy Subaru EyeSight (system jest obecnie dostępny jako opcja w innych modelach Subaru ).

Pakiet nowych systemów audio-informacyjnych Subaru STARLINK, wprowadzonych po raz pierwszy na Subaru Impreza 2017, będzie dostępny na Ascent. System podstawowy wyposażony jest w siedmiocalowy kolorowy ekran dotykowy , standardową łączność Apple CarPlay i Android Auto oraz SiriusXM Satellite Radio . Dostępne funkcje obejmują zintegrowaną nawigację GPS dostarczoną przez TomTom oraz ośmiocalowy kolorowy ekran dotykowy .


Sugerowany akumulator 1: DEKA ORIGINAL EQUIPMENT 535MF

Sugerowany akumulator 2: DEKA ULTIMATE 735MF

Sugerowany akumulator 3: DEKA INTIMIDATOR 9A35/85


Przeczytaj także: