Menu

Mercedes-Benz GLS to samochód osobowy typu SUV klasy aut luksusowych produkowany pod niemiecką marką Mercedes-Benz od 2015 roku. Od 2019 roku produkowana jest druga generacja modelu. Mercedes-Benz GLS I został zaprezentowany po raz pierwszy w listopadzie 2015 roku.

Choć GLS to nowa nazwa w palecie modelowej Mercedesa, to samochód jest tak naprawdę jedynie zmodernizowanym GL-em z 2012 roku. Premiera miała miejsce w listopadzie 2015 roku, a sprzedaż ruszyła na przełomie 2015 i 2016 roku. Nowy emblemat wynika z porządków w nazewnictwie z 2015 roku, w myśl których litera S w nazwie oznacza, że omawiany model jest największym ze wszystkich SUV-ów Mercedesa. Względem dotychczasowego modelu, GLS zyskał zupełnie nowy pas przedni z większymi, bardziej agresywnie zarysowanymi reflektorami, nowymi wkładami tylnych lamp i zupełnie nowym kokpitem. Zakres zmian jest bardzo podobny do tych, jakie zaszły w pokrewnym modelu ML, który po modernizacji kilka miesięcy wcześniej również zyskał nową nazwę – GLE.

Mercedes-Benz GLS II został zaprezentowany po raz pierwszy w kwietniu 2019 roku. Drugie wcielenie największego, flagowego SUV-a Mercedesa zostało zaprezentowane w kwietniu 2019 roku. W przeciwieństwie do poprzednika, jest to całkowicie nowa konstrukcja opracowana od podstaw. Samochód zyskał podobny kształt nadwozia i zbliżone, kanciaste akcenty. Jednakże, nie zabrakło charakterystycznych elementów stylistycznych dla nowych modeli marki jak np. podłużnych tylnych lamp. Ponadto, GLS II jest też wyraźnie dłuższe i szersze, a to wszystko przy obniżonej masie całkowitej. Podobnie jak w przypadku pierwszej generacji GLS-a i poprzednich modeli z serii GL, kokpit i wiele elementów wystroju wnętrza zapożyczono z segment mniejszego GLE. Wynika to z technicznego pokrewieństwa tych modeli, które nie kończy się tylko na m.in. wspólnej platformie. GLS drugiej generacji oferowane jest wyłącznie z dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów, zarówno z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Sprzedaż samochodu w Polsce ruszyła w czerwcu 2019 roku.


Sugerowany akumulator 1: DEKA INTIMIDATOR 9A49

Sugerowany akumulator 2: DEKA SPORTS POWER ETX14 (AUXILLARY)


Przeczytaj także: