Menu

Ford EcoSport II generacji po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w New Delhi w 2012 roku. W przeciwieństwie do poprzednika, EcoSport jest teraz samochodem światowym.

Europejską wersję produkcyjną zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2012 roku. Samochód powstał w oparciu o nową strategię zwaną One Ford, która ma na celu stworzenie z każdego modelu Forda samochód przeznaczony na wszystkie rynki sprzedaży. Płyta podłogowa Forda EcoSport drugiej generacji pochodzi od Forda Fiesty. W europejskiej ofercie znajdują się silnik wysokoprężny o pojemności 1.5 l i mocy 90 KM, a także benzynowe, wolnossący o pojemności 1,5 l generujący moc 110 KM i turbodoładowany trzycylindrowy silnik EcoBoost o pojemności 1.0 l i mocy 125 KM – zwycięzcą konkursu „International Engine of the Year”. Ford EcoSport drugiej generacji jest modelem globalnym, sprzedawanym w prawie 100 krajach. W Europie zastąpi produkowanego od 2002 roku Forda Fusion.

W 2016 roku auto przeszło gruntowną modernizację, w ramach których miejski crossover zyskał nowy przód, zupełnie nowy kokpit i lepsze wyposażenie. Przy okazji liftingu rozpoczęto produkcję pojazdu w rumuńskim mieście Krajowa, skąd samochód trafia do salonów sprzedaży w Europie od końca 2017 roku. Zmodernizowany EcoSport zastąpił jednocześnie w europejskiej gamie miejsce miejskiego minivana B-Max.


Sugerowany akumulator 1: DEKA INTIMIDATOR 9A48


Przeczytaj także: