Menu

Chevrolet Tahoe – potężny i bezpieczny samochód rodzinny

Do roku 2000, Chevrolet Tahoe prezentował się jako pudełkowy samochód, który nie przyciągał kierowców opływowymi kształtami. Niemniej jednak w 2000 roku Tahoe zrzucił szpecący pancerz i zaprezentował się w zupełnie nowej odsłonie. Pudełko przemieniło się w bardziej wyprofilowane ciało… tak bardzo wyprofilowane jak tylko potrafi SUV. Ze sprzedaży wycofano dwudrzwiowy model wcześniejszej generacji. Zamiast tego, w trakcie eksploatacji Tahoe zyskał pewne, znaczące zalety, w tym mocniejszy silnik, pakiet Z71 w wersji off-road oraz dodatek ukryty w postaci kontroli stabilności StabiliTrak.

Duży dla rodzin, wytrzymały dla wymagających

Ze względu na zdolność do przewożenia do ośmiu pasażerów i holowania do 4000 kg, Tahoe przemawia do dużych rodzin, które wraz z dziećmi i ich zabawkami wybierają się na wakacje. Modele dostępne z siedzeniem obecnym w trzecim rzędzie, prezentują je w wersji podzielonej 50/50. Siedzenie można złożyć lub zdemontować w celu utworzenia większego obszaru ładunkowego.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pojazdów w tej klasie, zużycie paliwa znajduje się na zadowalającym dla kierowców poziomie. Silniki V8 cieszą się bardzo dobrą reputacją. Są wytrzymałe i trwałe, dlatego też jeśli właśnie teraz decydujesz się na zakup modelu Tahoe, to wiedz, że nawet duży przebieg nie powinien być w tym przypadku niepokojący.

Wyposażenie dopasowane do indywidualnych preferencji

Pomimo tego, że Tahoe dumnie nosi znaczek Chevroleta, model ten może być wyposażony jak Cadillac. Standardowe funkcje krążą wokół elektrycznych szyb, lusterek i zamków. Przednie siedzenie występuje w opcji tzw. fotele kapitańskie lub dzielonej kanapie 40/20/40. Jak jeszcze przemawia funkcjonalność? Auto kusi trójstrefową klimatyzacją, przednimi i bocznymi poduszkami powietrznymi, AM/FM stereo z kasetą lub CD (w zależności od wyboru rocznika) oraz hamulcami z przeciwblokadą.

Szeroki wybór wersji Tahoe

Dostępne wersje? Do wyboru są fotele kapitańskie, aluminiowe felgi oraz elektroniczna klimatyzacja. Wśród wielu fajnych opcji pojawia się nawigacja, audio, fotele skórzane, podgrzewane przednie siedzenia, mocne i wytrzymałe okno dachowe, system rozrywki DVD stacjonujący na tylnej kanapie, zdejmowany fotel w trzecim rzędzie, system stabilizacji StabiliTrak, automatyczne zawieszenie z regulacją obciążenia oraz pedały z regulacją mocy.

Miłośnicy off-roadu zakochają się w Tahoe z napędem na cztery koła, pakietem do holowania przyczepy i pakietem Z71, który dodaje boczne, cylindryczne stopnie, zmodernizowane 17-calowe koła, ulepszone amortyzatory, system OnStar oraz kolorową kratkę. Modele z napędem na dwa koła oferują pakiet trakcji, blokadę mechanizmu różnicowego i haki holownicze.

Moc dużego i bezpiecznego samochodu

Podstawowy model wyposażony jest w 4.8 litrowy silnik V8, osiągając tym samym 275KM. 5.3 litrowy Vortec 5300 ma tylko 10 KM więcej, ale oferuje za to znacznie wyższy moment obrotowy. Tahoe kreuje bardzo dobre wrażenia – jest silny, mocny, pewny siebie na drodze. Oczywiście model jest dużym i wysokim samochodem, dlatego też nie licz na to, iż zmieści się na ciasnym miejscu parkingowym. Zwykłe sytuacje? Sprosta nie tylko im, ale również poczuje się pewnie w trudnych warunkach pogodowych. W modelach z kontrolą stabilności StabiliTrak agresywne pokonywanie zakrętów i awaryjne manewry są rozwiązywane szybko i prosto. Pedał hamulca jest miękki i lekki, tym samym zapewniając komfort na najwyższym poziomie.

Modele z napędem na cztery koła są wyposażone w system Chevy Autrotrac, który działa w trybie napędu na obie osie, dopóki nie poczuje on poślizgu kół. W następstwie uruchamia się napęd na wszystkie koła. Po przywróceniu trakcji, system powraca do początkowych ustawień, czyli dwóch poziomów.

Jaki akumulator do Chevroleta Tahoe?

Jaki akumulator okaże się odpowiednim kompanem Chevrolet Tahoe? Polecamy znane i lubiane akumulatory amerykańskiej marki Deka Batteries:

Szerokiej i bezpiecznej drogi!Przeczytaj także: