Menu

Acura RLX – samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny Honda Motor Corporation pod marką Acura od 2013 roku. Pojazd po raz pierwszy zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles w 2012 roku. Sprzedaż samochodu rozpoczęto w Ameryce 15 marca 2013 roku. Wersję hybrydową pojazdu wprowadzono do produkcji w połowie 2013 roku.

Pojazd cechuje się dynamiczną linią nadwozia z w pełni wykonanym w technologii LED reflektorami przednimi zwanymi Jewel Eye. We wnętrzu pojazdu umieszczono dwa ekrany dotykowe odpowiadające za sterowanie m.in. systemem multimedialnym, jeden 8- i drugi 9-calowy; trzy strefową klimatyzację z czujnikiem jakości i filtracji powietrza, system audio marki ELS (opcjonalnie KRELL) z 10 głośnikami z łączem Bluetooth, USB oraz interfejsem do iPoda, aktywny tempomat, ABS, układ automatycznego hamowania, podgrzewane i elektrycznie regulowane lusterka zewnętrzne z pochyleniem w dół w trakcie jazdy na biegu wstecznym, elektrycznie regulowane fotele przednie w dwunastu płaszczyznach oraz system P-WAS czyli skrętną tylną oś pojazdu sterowaną niezależnie, poduszki powietrzne oraz boczne kurtyny z systemem AcuraLink informującym o uruchomieniu poduszki powietrznej, śledzącym skradziony pojazd oraz alarmie, a także 18 lub 19-calowe koła z oponami Michelin 245/40 (R19).

Opcjonalnie auto można wyposażyć w pakiety:

  • Navigation – system nawigacji z kamerą wsteczną
  • Technology – system audio marki ELS z 14 głośnikami i dyskiem twardym z wnętrzem obszytym skórą, czujnik deszczu, elektrycznie składane boczne lusterka, system BSI
  • Audio KRELL – system audio marki KRELL z 14 głośnikami oraz dyskiem twardym
  • Advance – system ACC, system zapobiegania kolizjom (CMBS) oraz utrzymywania auta na danym pasie ruchu (LKAS), podgrzewane i wentylowane przednie fotele, podgrzewana tylna kanapa, przednie i tylne czujniki parkowania, fotochromatyczne lusterka boczne.

Pojazd wyposażono w silnik benzynowy o pojemności 3.5 litra wykonany w technologii VTEC w układzie V6 oraz dysponujący mocą 310 KM i momentem obrotowym 272 Nm wyposażony w system odłączania połowy cylindrów podczas jazdy z niewielkim obciążeniem oraz w 6-biegową automatyczno-sekwencyjną skrzynię zmiany biegów SPORTSHIFT z manetkami zmiany biegów w kierownicy. W wersji hybrydowej pojazd oprócz benzynowego silnika V6 3.5 VTEC 310 KM posiada trzy silniki elektryczne, które łącznie z silnikiem spalinowym generują moc 370 KM. Wersja ta napędza cztery koła pojazdu poprzez siedmiobiegową dwu sprzęgłową przekładnie automatyczną.

Źródło : Wikipedia.org


Sugerowany akumulator 1: 624FMF

Sugerowany akumulator 2: 634RMF

Sugerowany akumulator 3: 9A34R


Przeczytaj także: